نکات هنگام خرید چمن مصنوعی

نکات هنگام خرید چمن مصنوعی

یکی از موارد مهم در انتخاب چمن مصنوعی کاربرد آن می باشد. به عنوان مثال در محیط های پر تردد چمن هایی با دیتکس بالا برگزیده شود تا در برابر ترافیک محیط دوام و عمر طولانی داشته باشند. از مهم ترین عوامل تعیین کننده در ویژگی های ظاهری و فیزیکی چمن مصنوعی ارتفاع پایل و تراکم آن می باشد. به عنوان مثال چمن های پایل کوتاه اساساً برای کاربرد در ورزش هایی نظیر راگبی، بیس بال، گلف، هاکی، تنیس و پینت بال طراحی و تولید شده اند و هم اکنون در محیط های بازی کودکان، مهد کودک ها و اماکن آموزشی استفاده می شود. به همین دلیل چمن های پایل بلند در برخی ورزش ها مانند گلف و تنیس استفاده نمی شود چرا که موجب کند شدن حرکت توپ می گردد.
چمن های مصنوعی را با حوصله و علاقه انتخاب کنید. دوست دارید چه حسی از مکانی که قرار است در آن چمن مصنوعی کار شود بگیرید، گاهی ممکن است در تراس خود بر روی چمن های مصنوعی بنشینید یا دراز بکشید که اگر این طور است از چمن هایی با الیاف بلند تر یا نرم تر استفاده کنید. نسل چهارم چمن های مصنوعی که شرکت های شناسنامه دار ایران وارد کننده آن هستند این موضوع را در نظر گرفته اند.
حتماً به هنگام خرید تمامی خواسته های خودتان را به کارشناسان فروش منتقل کنید تا آنها شما در رسیدن به بهترین چمن مصنوعی که به خواسته های شما نزدیک است راهنمایی کنند.
لایه بستر (بکینگ) در چمن های مصنوعی نقش بسیار مهمی در کیفیت و افزایش طول عمر ایفا می کند. رشته های اصلی چمن مصنوعی در این بستر مستحکم و پایدار بافته شده، بنابراین مقاومت این لایه در برابر عوامل مختلف محیطی مانند رطوبت، سرمایش و گرمایش نور خورشید و نقش های حاصل از اصطکاک تردد، تأثیر بسیار شگرفی در ماندگاری چمن مصنوعی دارد. لایه زیره بی کیفیت بر اثر شرایط محیطی در کوتاه ترین زمان دچار پوسیدگی خوردگی و در نهایت از هم پاشیدگی ساختار می گردد و رشته های چمن به سادگی کنده می شوند.

  • تعداد بازدید :924
  • تاریخ درج :22 اسفند 1395