چرا چمن مصنوعی گرانتر لزوماً بهترین چمن نیست؟

بررسی عوامل تأثیرگذار بر قیمت چمن مصنوعی

روزانه تماس های تلفنی فراوانی با گروه چمنزار برقرار می شود و سوالات گوناگونی پیرامون فاکتورهای تأثیرگذار بر قیمت چمن مصنوعی از سوی مخاطبان مطرح می گردد.

آنچه که از سوی کارشناسان ما در پاسخ به این پرسش ها توضیح داده می شود، در دو بخش ویژگی های فیزیکی و زیبایی شناختی قابل تقسیم بندیست.
ویژگی های فیزیکی مانند ارتفاع و تراکم الیاف، دیتِکس فیلامنت، جنس، شکل و ساختار فیلامنت، کیفیت لایه بکینگ (زیره)، ماندگاری و دوام در برابر نور خورشید و شرایط آب و هوایی، نحوه نظافت و شست و شو، نحوه مدیریت و خروج آب بارش، میزان نرمی، لطافت و انعطاف پذیری و...

ویژگی های زیبایی شناختی مانند ترکیب رنگ بندی، نحوه بازتاب نور و درخشش، تغییر رنگ با تغییر زاویه نور و دید، پُرپشت یا تُنُک دیده شدن و ...

تمامی این ویژگی ها مستقیماً نوع کاربری چمن مصنوعی را تعیین می کنند و آن را برای وظیفه ای خاص ایده آل و برای وظیفه ای دیگر نامناسب می نماید.

باید توجه داشت که کلّیه این عوامل، نقش و تأثیر خاص و جداگانه ای بر روی قیمت نهایی چمن مصنوعی میگذارند و نمی توان یک عامل را به تنهایی مسئول تغییرات شگرف در قیمت دانست.

به عنوان مثال ارتفاع الیافِ بیشتر لزوماً به منزله بالاتر بودن قیمت نسبت به چمنی دیگر با ارتفاع الیاف کمتر نمی باشد. همین اتفاق در حالت معکوس نیز دیده می شود.

و طبیعتاً این وضعیت در مورد ویژگی تراکم و دیتکس نیز صادق میباشد.

نکته حائز اهمیت در مورد 3 فاکتور ارتفاع، تراکم و دیتِکس این است که ما صرفاً با اعدادی بر روی کاغذ مواجه هستیم که مقایسه ساده و ابتدایی میان اعداد ارائه شده برای مدل های مختلف با یکدیگر، اولین اشتباهی است که خریداران انجام می دهند و این مسئله به تصمیم گیری های نادرستی مُنتج می شود.
چمن مصنوعی محصولی است بسیار تخصصی به گونه ای که تشخیص کیفیت در بخش های مختلف آن مثل بکینگ (لایه ی زیرین)، دیتِکس (وزن الیاف)، کیفیت مواد اولیه الیاف، کیفیت در برش الیاف و بسیاری موارد دیگر تنها از عهده کارشناسان مجرّب و متخصص بر می آید. بنابراین اگر فروشنده ای قصد سوءاستفاده از این موضوع را داشته باشد و یا به نیّت افزایش سود، قیمت محصول را افزایش دهد قطعاً شاخصه قیمت همسو با شاخصه کیفیت نخواهد بود که این موضوع سبب گمراه شدن خریداران می گردد.

ابعاد زمین چمن مصنوعی فوتسال

  • کاربری :

برای روشن شدن این موضوع توجه شما را به یک مثال ساده جلب می نماییم؛

یک خودروی شهری مدرن و سریع را در نظر بگیرید که به جدیدترین امکانات ایمنی، رفاهی و سرگرمی مجهز می باشد. سرنشینان این خودرو از بالاترین سطح آسایش و رضایت در محیط های شهری و جاده برخوردار هستند. ولی آیا همین خودرو در محیط های بُرون شهری و شرایط سخت بیابانی و کوهستانی، گزینه مورد نظر شما برای انتخاب می باشد؟ قاعدتاً خیر.

با درک این واقعیت ساده در میابیم که در مسیر انتخاب چمن مصنوعی مناسب، آیتم هزینه دارای کمترین اهمیت و اُلویت می باشد و پس از سنجش و ارزیابی ویژگی های دیگر، باید به سراغ بودجه مورد نظر رفت.

ابعاد زمین چمن مصنوعی فوتسال


  • کشور سازنده و برند:

این مورد میتواند به صورت حقیقی و مجازی بر روی قیمت تمام شده موثر باشد.

در مورد چمن های تولید داخل کشور، به دلیل وارداتی بودن متریال اولیه تولید، عواملی نظیر نرخ برابری ارز، تعرفه های گمرکی و هزینه های حمل و نقل از خط تولید در کارخانه تا مراکز عمده توزیع و پس از آن به انبارهای دپو، مستقیماً بر روی قیمت چمن مصنوعی اثر میگذارد.

ابعاد زمین چمن مصنوعی فوتسال

درمورد چمن های وارداتی نیز، به دلیل پایین بودن درجه اهمیت و نیاز این کالا در داخل کشور، تعرفه های گمرکی بالا و قوانین و ضوابط سخت گیرانه واردات سبب افزایش قیمت کاذب در چمن مصنوعی میگردد.

مرجع تامین چمن مصنوعی، یکی از مهمترین موضوعات مورد بحث در زمینه قیمت گذاری و نحوه ارائه خدمات پس از فروش می باشد. در مقالات آینده، به تاریخچه چمن مصنوعی در جهان و کشورهایی پیشگام و قدرتمند در صنعت این محصول میپردازیم.

بنابراین هنگام خرید چمن مصنوعی ابتدا خواسته های خود را به صورت کامل با یک کارشناس چمن مصنوعی مطرح کرده و از راهنمایی ها کمال استفاده را ببرید.

در پایان باید گفت تنها چیزی که به شما برای انتخاب یک چمن مصنوعی مناسب کمک میکند، اطلاعات بالای شما از چمن مصنوعی و آشنایی به اجزای مهم و تاثیرگذارآن می باشد.

برای یک انتخاب مناسب، آگاهانه تصمیم گیری کنید.

  • تعداد بازدید :472
  • تاریخ درج :25 آبان 1396