زیرسازی چمن مصنوعی

مراحل زیرسازی چمن مصنوعی

به تمامی فرآیندهای مورد نیاز برای تبدیل سطح طبیعی و بکر زمین به سطح قابل اجرا برای نصب و اجرای چمن مصنوعی، زیرسازی چمن مصنوعی می گویند. در این مقاله توضیحات مختصری پیرامون زیرسازی چمن مصنوعی فوتبال و فوتسال جهت آگاهی هرچه بیشتر مخاطبان ارائه می گردد.

زیرسازی چمن مصنوعی به روش سطح سخت و غیر قابل نفوذ

این نوع زیرسازی که بر روی سطوح سخت مانند ملات سیمان، بتون مگر، آسفالت، سنگفرش، سرامیک و یا هر نوع متریال سخت مشابه انجام می گیرد مورد توجه بسیاری از کاربران پروژه های فوتسال قرار گرفته است. دلیل این استقبال را میتوان در دسترس بودن و فراگیر بودن متریال های سطح سخت عنوان کرد. در این روش زه کشی آب تنها با روش شیب بندی انجام میگیرد بنابراین استفاده از این روش در پروژه های بزرگتر میسر نخواهد بود.
 زیرسازی چمن مصنوعی

پروژه زیر سازی بتنی نفت شهر


 زیرسازی چمن مصنوعی نفت شهر

زیرسازی چمن مصنوعی به روش سطح نفوذ پذیر

در این روش، زیرسازی با استفاده از متریال نفوذ پذیر مانند خاک طبیعی، شن، ریگ و قلوه سنگ انجام می گیرد که به آنUnbound می گوییم. ضوابط و جزئیات اجرایی و فنی این نوع زیرسازی توسط فیفا تدوین می شود و هدف آن، افزایش سطح کیفی بازی فوتبال و مطابقت با استاندارهای معتبر جهانی می باشد. یادآور می شویم فیفا هیچ روش دیگری را برای زیرسازی تائید نمی کند و مزایای روش Unbound را برتر از سایر روش ها می داند.

مراحل اجرای زیرسازی چمن مصنوعی به روش

ابتدا پوشش گیاهی تا عمق مورد نظر حذف می گردد که روش های مختلفی برای گیاه زدایی وجود دارد. در مرحله بعدی با استفاده از مخلوط کوهی و غلتک زنی و متراکم سازی، لایه ی چسبنده ایجاد می گردد.

 زیرسازی چمن مصنوعی

 زیرسازی چمن مصنوعی
 زیرسازی چمن مصنوعی
پس از آن لایه های مختلفی از شن و ترکیب شن و ماسه دپو و تسطیح می گردد. در اینجا زیرسازی انجام شده و سطح کار، آماده ی اجرای چمن مصنوعی خواهد بود.

 زیرسازی چمن مصنوعی
 زیرسازی چمن مصنوعی

مزایای روش زیرسازی چمن مصنوعی

  • هدایت آب به مجاری و کانال های ویژه
  • قابلیت تغییر کاربری زمین با کمترین هزینه (در صورت لزوم)
  • افزایش طول عمر و ماندگاری چمن مصنوعی
  • جلوگیری از آسیب به بکینگ (لایه زیره) چمن مصنوعی
  • خروج آب به طور کامل و رفع مشکل پوسیدگی های ناشی از رطوبت

برای کسب اطلاعات تکمیلی از نحوه ی اجرای زیرسازی چمن مصنوعی به روش ‏Unbound با کارشناسان گروه چمنزار تماس حاصل فرمایید.‏

 زیرسازی چمن مصنوعی
در پایان می توان گفت روش Unbound یک روش ایده آل برای اجرای چمن مصنوعی محسوب می شود. که نیاز به دقت زیاد و رعایت اصول فنی و کارشناسانه دارد.  

  • تعداد بازدید :1860
  • تاریخ درج :7 دی 1396