Artificial grass school

چمن مصنوعی مدارس

چمن مصنوعی مدارس

بدون شک بهترین پوشش برای حیاط مدارس که یکی از پر ترددترین مکان ها به حسابی می‌آید ، چمن مصنوعی می‌باشد.
 در واقع پوششی که بتواند فاکتورهای زیبایی،بهداشت،دوام ، صرفه اقتصادی و مهم تر از همه امنیت دانش آموزان را تامین کند، چمن مصنوعی دومنظوره است.


به جرات می‌توان گفت که گروه چمنزار با سابقه ی بالای کارشناسان خود در زمینه انواع کف پوش های تخصصی، چمن مصنوعی دومنظوره را بهترین گزینه برای مدارس و محیط های آموزشی می‌داند.

چمن های مصنوعی دومنظوره علاوه بر دارا بودن تاییدیه های بهداشتی و بهره گیری از آخرین تکنولوژی ساخت چمن مصنوعی، از دوام بالایی نیز برخوردارند.

به عنوان یک دلیل برای این پیشنهاد می‌توانیم به تاثیر رنگ سبز بر یادگیری و روحیات انسان اشاره کنیم.
 علم روز روانشناسی اثبات کرده، رنگ سبز که نماد طبیعت و نشانگر امنیت و آرامش است می‌تواند باعث افزایش قابلیت خواندن و یادگیری گردد.
هم چنین تحقیقات انجام شده بر روی ساختار چشم انسان نشان می‌دهد که چشم ها مستقیما روی رنگ سبز با شبکیه متمرکز می‌شوند و این باعث می‌شود به ماهیچه های چشم کمتر فشار بیاید.


با توجه به همین نکات، باور چمنزار بر این است که وجود رنگ سبز در مدارس می‌تواند تاثیر بسزایی در سلامت جسم و روح دانش آموزان و در نتیجه بهبود روند آموزش فرزندانمان گردد.

چمن مصنوعی مدارس می‌تواند موجب فراهم شدن فضای ایمن ورزش و نشاط برای دانش‌آموزان در هنگام تفریحشان ‏گردد.

چمن مصنوعی در مدارس به عنوان پوشش مناسب و ماندگار (در صورت انتخاب محصول مناسب) می‌تواند تغییرات ‏شگرف و چشم‌گیری را به همراه خود داشت باشد و موجب پیدایش شادی و پویای هر چه بیشتر در مدارس گردد.‏


پویایی حیاط مدارس که این روزها به عنوان یک اصل به آن توجه شده و در دستور کار مدارس قرار گرفته به رشد علمی و ‏عملی دانش‌آموزان کمکهای شایانی خواهد کرد و به دنبال آن رضایت دانش‌آموزان را از مدرسه‌شان به همراه خواهد ‏داشت.

چمنزار آماده است تا به همراه ایده‌های خود مدیران مدارس را در این امر مهم یاری داده و برای ایجاد این محیط ‏پویا و پرنشاط اقدامات لازم را انجام دهد.‏

برخی نکات در مورد چمن مصنوعی مدارس که برای این کاربری مناسب هستند؟

  پیشنهاد ما به مدیران مدارس این است که نیازها و کاربردهای خود را از چمن مصنوعی در حیاط مدرسه مشخص کرده تا در ‏کنار هم به بهترین نتیجه‌گیری و انتخاب برسیم.


در نظر گرفتن دو ویژگی مهم : لطافت و نرمی و جلوه طبیعی داشتن و از سوی دیگر ماندگاری چمن های مصنوعی می‌تواند مهمترین فاکتور در هنگام انتخاب چمن مدارس باشد.

تراکم بالا و ارتفاع تقریباً کوتاه الیاف در چمنهای مصنوعی باعث بالا رفتن قدرت ضربه‌گیری چمن های ‏مصنوعی و در نهایت ایجاد ایمنی و همچنین جلوگیری از کوبش زود هنگام آن می‌گردد.‏

 

ارتفاع کوتاه الیاف نیز سبب می‌شود حجمی از گردو غبار که در میان الیاف محبوس شده به راحتی با مکش جارو یا ‏شستشو با آب و مواد شوینده معمولی نظافت شده و ظاهر زیبا و اولیه خود را بازیابی کند.


سه ویژگی مهم برای انتخاب مناسب چمن مصنوعی مدرسه ‏

  • استفاده از الیاف با دیتکس (وزن الیاف) بالا و به تبع آن افزایش مقاومت چمن مصنوعی در ترددهای زیاد.
  • تراکم بالا (جلوگیری از کوبیده شدن زودهنگام چمن مصنوعی) ‏
  • ارتفاع کوتاه (نظافت آسان و زدوده شدن راحت آلودگی‌ها) توصیه می‌شود که در صورت تمایل به انتخاب ‏چمنهایی با ارتفاع الیاف بلند در هنگام اجرا از سیلیس به عنوان پرکننده ی الیاف استفاده شود. ‏